Начало АТЛЕТИКА Два златни медала за плевенските лекоатлети на ДП по зимни хвърляния

PostHeaderIcon Два златни медала за плевенските лекоатлети на ДП по зимни хвърляния

Плевенските лекоатлети спечелиха 9 медала от провелото се в София на 3 и 4 март Държавно първенство по зимни хвърляния. Златни медали извоюваха Рената Петкова на диск при девойките младша възраст и Вероника Попова на чук при девойките старша възраст.
След титлата си в тласкането на гюле през миналия месец в Добрич Рената Петкова грабна втория си златен медал за годината. Тя метна диска на 39.79 м, втора остана Радостина Гачева (ЛК Цветанка Христова - Казанлък), а трета Антония Щерева (Атлет - Карнобат) с постижения съответно 31.48 м и 30.48 м.
Вероника Попова пък спечели златото в хвърлянето на чук с резултат 31.55 м, като тук бронз спечели друга представителка на Спартак Плевен Виктория Миткова, която хвърли чука на 29.41 м, като отстъпи второто място на Ася Стоянова от Вая 94-Бургас, която завърши с 31.09 м.
Освен златото най-добрата плевенска лекоатлетка Рената Петкова извоюва и бронз в дисциплината хвърляне чук при девойките младша възраст с постижение от 31.06 м. Тук шампионка стана Антония Щерева от Атлет-Карнобат с 35.70 м.
Представителите на лекоатлетически клуб Спартак Плевен спечелиха и 3 сребърни медали - Евгени Ванчуков в хвърлянето на копие за мъже с 59.05 м, Сунай Махмудов на копие за юноши младша възраст с 45.09 м и Цветомира Генчева в мятането на диск при девойките старша възраст с резултат 31.33 метра.
При жените Наталия Тотева успя да хвърли диска на разстояние 42.42 м, с което грабна бронзовия медал в тази дисциплина.
В хвърлянето на копие при мъжете освен сребро плевенчани спечелиха и бронз чрез Михаил Костов, който стана трети с резултат 58.20 метра.