Начало АТЛЕТИКА Плевенска лекоатлетка стана световна ученическа шампионка

PostHeaderIcon Плевенска лекоатлетка стана световна ученическа шампионка

Новини - Атлетика
Плевенската лекоатлетка Полина Макаева стана световна шампионка на проведените в китайския град Вухан от 27 юни до 2 юли Световни ученически игри по лека атлетика. Състезателката на АК "Георги Дъков" се окичи със златния медал в дисциплината мятане на диск. Припомняме, че възпитаничката на Галя Николова, която е ученичка в СОУ "Иван Вазов", по-рано тази година грабна националните титли на диск, както при девойките младша възраст, така и при старшата. В шампионата в Китай взеха участие представители на 30 страни, а атлетите бяха родени между 1997 и 2000 г.

Освен златото на Полина, България спечели и още две отличия, като разградчанките Константина Борисова и Екатерина Колева завършиха съответно на второ и трето място в бягането на 400 м и донесоха сребро и бронз за страната ни. Благодарение на финансовата подкрепа на спортното министерство България изпрати във Вухан 18 състезатели, разпределени в три отбора - по 6 юноши и девойки от едно училище и сборен тим.

Добавено в: Петък, 03 Юли 2015 18:48