Начало АТЛЕТИКА Росен Лилов и рускинята Елена Абашова станаха победители в плевенския "Маратон на приятелството" (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon Росен Лилов и рускинята Елена Абашова станаха победители в плевенския "Маратон на приятелството" (+СНИМКИ)

Новини - Атлетика
Българинът Росен Лилов и рускинята Елена Абашова триумфираха във второто издание на "Маратон на приятелството Плевен 2015". Лилов грабна златният медал на 42.195 км с постижение от 2:44.24 часа, а Абашова бе най-бърза при жените, като финишира с време 3:08.56 ч. На второто място при мъжете завърши Андрей Гридин, който изостана зад победителя с малко повече от 3 минути. Лъчезар Чолаков завърши трети, като измина маратонската дистанция за 2:53.08 ч. На втора и трета пизиция при дамите се наредиха Даниела Василева и Малина Ватскичева, съответно с 3:41.44 и 4:00.00 часа.

В състезанието по полумаратон, което бе и национален шампионат, победата спечели Йоло Николов. Това е трета поредна национална титла на 21.1 км за лекоатлета от Мездра. Николов финишира за 1:09.14 ч, като в последния километър вдигна темпото и се откъсна от Исмаил Сенаджи (Евър - Варна), който завърши за 1:09.19. Бронзовият медал отиде при Шабан Мустафа (Сунгурларе) с време от 1:10.41.

По същия начин спечели титлата Милица Мирчева (Атлет - Мездра). Мирчева бягаше с лекота заедно с Маринела Нинева (Локомотив - Дряново), но в последните километри бе неудържима и с 1:25.33 ч триумфира в центъра на Плевен. Нинева остана със среброто и резултат 1:26.41, а третото място на почетната стълбичка бе за Христина Козарева (Керамик - Елин Пелин) - 1:27.09 ч.

На щафетата от 2 по 10.5 км най-бързи бяха Иво Илиев и Иван Цочев, които приключиха надпревара за 1:21.06 ч. Зад тях на повече от 14 минути финишира двойката Милен Йорданов Емил Борисов, а бронзът остана за Венцислав Савов и Огнян Ковачев, които пресякоха финалната линия на почти 24 минути след победителите.

Близо 350 участници от 10 държави стартираха във второто издание на "Маратон на приятелството Плевен 2015", като атлетите бяха два пъти повече в сравнение с миналата година.