Начало АТЛЕТИКА Тихомир Иванов с нова титла на международния турнир "Купа Бургас"

PostHeaderIcon Тихомир Иванов с нова титла на международния турнир "Купа Бургас"

Плевенският лекоатлет Тихомир Иванов продължава своето безапелационно представяне в сектора за скок на височина. Вчера възпитаникът на Георги Гетов нанесе ново поражение на своя основен конкурент у нас в тази дисциплина Виктор Нинов (Свилоза Свищов). Във второто издание на международния лекоатлетически турнир за мъже и жени "Купа Бургас 2014" състезателят на СКЛА Спартак (Плевен) скочи 220 см и изпревари с цели 5 см Нинов, като спечели златото в надпреварата. Иванов направи по един опит на 210 см, 215 см и 220 см, след което записа три фаула на височина от 226 см. Ако я беше преодолял плевенчанинът щеше да подобри своето най-добро лично постижение, а също така и да покрие норматив за Европейското първенство в Цюрих.

Виктор Нинов скочи от втори опит 215 см и направи три грешки на 220 см. През тази година Нинов има лично постижение от 226 см, а Иванов - 224 см. Трети на турнира в Бургас се нареди Ангел Карарадев от АСКЛА (Сливен) с 205 см.

Родената в Плевен Андриана Бънова триумфира в тройния скок при жените, като се приземи на 13.90 метра, което я направи и най-добре представилата се лекоатлетка в надпреварата. Състезаващата се за врачанския клуб "Павел Павлов" Бънова, както и нейния съпруг гюлетласкачът Георги Иванов получаха големите награди във второто издание на "Купа Бургас". Техните постижения бяха най-добри на турнира по сравнителната таблица на ИААФ.

Плевенската атлетика беше представена и от младата надежда на Спартак във високия скок за жени Матилда Ангелова. Шампионката при девойките младша възраст от първенството в Сливен преди два месеца, завърши на шесто място в Бургас с резултат от 150 см. Златото в сектора стана притежание на ветеранката Венелина Венева-Матеева, която преодоля 186 см. Втора завърши Мирела Демирева от АК "Павел Павлов" (Враца) също същото постижение, а трета със 165 см остана Ралица Ламбова от СК "Венелина Венева".

В турнира "Купа Бургас" взеха участие 88 лекоатлета от 21 клуба в страната, като сред тях бяха и 7 участника от Олимпийските игри.

Добавено в: Неделя, 06 Юли 2014 14:41