Начало АТЛЕТИКА Рената Петкова и Тихомир Иванов с титли от престижния турнир по лека атлетика "Павел Павлов"

PostHeaderIcon Рената Петкова и Тихомир Иванов с титли от престижния турнир по лека атлетика "Павел Павлов"

Двама плевенски лекоатлети триумфираха със златните медали на провелия се на 28 юни на Националния стадион "Васил Левски" в София традиционен международен турнир "Павел Павлов". Най-проспериращият български скачач през последната година в сектора за висок скок Тихомир Иванов спечели дисциплината по време на осмото издание на турнира. Възпитаникът на Георги Гетов скочи 220 см в най-добрия си опит и грабна златото, а втори се нареди Виктор Нинов с 217 см. И двамата стартираха състезанието на 211 см, като преминаха тази височина от първите си опити. Пропуснаха 214 см и направиха по един опит на 217 см. Иванов скочи 220 см от втория път, а Нинов пропусна височината.

Тихомир не участва на 223 см, а Виктор записа един фаул. След което и двамата започнаха да скачат на 226, но не успяха да се справят. През тази година Виктор Нинов има лично постижение от 226 см, а Иванов - 224 см. Друг плевенски скачач - Невен Колев също участва в състезанието, като завърши на четвърто място с постижение от 180 см.

В дисциплината тласкане на гюле при жените първа стана атлетката на АК "Георги Дъков" Рената Петкова. Младата плевенска надежда победи с резултат от 12.88 метра, като изпревари с над два метра завършилата на второ място Магдалена Съйкова, която хвърли уреда на 10.73 м. Това бяха и единствените две лекоатлетки в този сектор.

В скока на дължина за мъже плевенчанинът Даниел Анков, който е юношески шампион, се нареди на трето място след скок от 7.05 метра. Тук победата грабна Емека Околи от Катар, който регистрира 7.63, а втори остана Юри Божерянов със 7.33.

Националната шампионка при девойките младша възраст и носителка на сребро при старшата Матилда Ангелова се представи добре в скока на височина при жените, като успя да се добере до четвъртата позиция с резултат от 155 см. Златното отличие стана притежание на Мирела Демирева, която постигна 186 см. Нейни подгласнички станаха Антония Митева и Ралица Ламбова със 165 см.

Родената в Плевен национална състезателка Андриана Бънова спечели дисциплината троен скок с най-добър опит от 13.79 метра. Втора и трета тук станаха Петя Дачева и Гита Додова съответно с 13.53 и 12.83 м.

В осмия турнир "Павел Павлов" взеха участие атлети от десет държави - България, Сърбия, Гърция, Турция, Румъния, Бахрейн, ОАЕ, Катар, Малта и Македония. Престижната надпревара включваше състезания в 16 дисциплини. 10 от дисциплините бяха за мъже (100 м, 200 м, 400 м, 800 м, 2000 м, 110 м с пр., скок дължина, троен скок, скок височина, гюле) и шест - за жени (100 м, 400 м, 800 м, троен скок, скок височина, гюле).

Добавено в: Вторник, 01 Юли 2014 08:45