Начало АТЛЕТИКА 150 атлети от цялата страна взеха участие в 21-вия мемориал "Митето" в Койнаре

PostHeaderIcon 150 атлети от цялата страна взеха участие в 21-вия мемориал "Митето" в Койнаре

150 атлети от 20 клуба от цялата страна застанаха на старта в различните възрастови групи (момчета, момичета, юноши и девойки младша и старша възраст) на провелия се вчера за 21-ви път лекоатлетически мемориал "Митето" в град Койнаре. Състезанието ще се запомни с нов рекорд на трасето, който беше постигнат при девойките старша възраст от бегачката на Локо 2010 (Горна Оряховица) Моника Георгиева. Тя премина дистанцията от 1 800 метра за 6.01:73 мин. Предишното най-добро постижение беше притежание на друга лекоатлетка от Горна Оряховица - Марина Димитрова, която беше пробягала дистанцията за рекордните до момента 6.19:33 минути. Милица Мирчева от СК Атлет - Мездра стана втора вчера също с рекордно време от 6.08:38 мин, а за бронза се пребори Християна Брайкова (Атлет 90 - Луковит) с постижение от 6.36:72 минути.

При юношите старша възраст пръв по трасето от 2 400 метра завърши Александър Йотовски (Атлет Мездра) с време 7.25:01 минути. Алекс Василев (Юниверсал) спечели второто място със 7.38:10 мин, а Красимир Кръстев (Атлет 90 - Луковит) финишира трети със 7.43:08 мин. За поредна година призьорите бяха наградени лично от президента на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Добромир Карамаринов и от кмета на Койнаре Данаил Тоновски, както и от градоначалника на Червен бряг Павлин Фильовски.