Начало ВОЛЕЙБОЛ Победоносен рейд на Спартак 1996 във Враца

PostHeaderIcon Победоносен рейд на Спартак 1996 във Враца

Снимка: Архив "Плевен спорт"

Селекцията на треньорката Мариана Костава отвя конкуренцията във втория регионалният турнир по волейбол на Група 5 за девойки старша възраст. В него Спартак 1996 спечели всичките си четири срещи и се класира за квалификациите (В тази възраст няма директна виза за държавните финали), които ако спечелят продължават в следващият етап. Още в средата на февруари плевенчанки победиха лидера Ботев (Враца). Сега именно града под връх Вола бе арена на битките от втория турнир. Волеболистките ни не оставиха никакъв шанс на съперника си за второто място – Бдин Вида (Видин), побеждавайки го с 3:0. В останалите две срещи нашите просто трябваше да затвърдят превъзходството си над видимо по-слабите Импулс (Долна Оряховица) и Раковски (Севлиево). Сториха го по категоричен начин и застанаха твърдо на втората позиция в крайното класиране. Първото остана мираж заради по-слабото представяне на плевенския тим в първия турнир, който се проведе в края на миналата година.

Така девойките от Враца и Плевен си осигуриха участие в квалификациите.

Победоносен рейд на Спартак 1996 във Враца

Селекцията на треньорката Мариана Костава отвя конкуренцията във втория регионалният турнир по волейбол на Група 5 за девойки старша възраст. В него Спартак 1996 спечели всичките си четири срещи и се класира за квалификациите /В тази възраст няма директна виза за държавните финали./, които ако спечелят продължават в следващият етап. Още в средата на февруари плевенчанки победиха лидера Ботев /Враца/. Сега именно града под връх Вола бе арена на битките от втория турнир. Волеболистките ни не оставиха никакъв шанс на съперника си за второто място – Бдин Вида /Видин/, побеждавайки го с 3:0. В останалите две срещи нашите просто трябваше да затвърдят превъзходството си над видимо по-слабите Импулс /Долна Оряховица/ и Раковски /Севлиево/. Сториха го по категоричен начин и застанаха твърдо на втората позиция в крайното класиране. Първото остана мираж заради по-слабото представяне на плевенския тим в първия турнир, който се проведе в края на миналата година.

5. Раковски 0 8 6:24