Начало ШАХМАТ Шахматистите от МГ "Гео Милев" станаха национални отборни шампиони

PostHeaderIcon Шахматистите от МГ "Гео Милев" станаха национални отборни шампиони

За пета поредна година шахматният отбор на Математическа гимназия "Гео Милев" стана републикански шампион, информира за Инфо Плевен директорката Ирена Борисова. Младите плевенски шахматисти грабнаха титлата на финалите на Ученическите игри по шахмат (8-10 клас), които се проведоха в Благоевград. Въпреки че играха без най-опитния си състезател - Симонета Иванова, възпитаниците на елитната гимназия се класираха на първо място.

Отборът на "математиците" беше в състав Дарио Дерешки (10 "в" клас), Михаил Николов (10 "б" клас), Никол Илиева (8 "в" клас) и Гергана Димитрова (8 "а" клас).

В индивидуалното класиране на второ място се нареди осмокласничката Никол Илиева. Ръководител на шахматистите е Всеволод Капустянов.

Източник: infopleven.com

Добавено в: Понеделник, 02 Юни 2014 17:17