20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Сторгозия обърна Червен бряг в луд мач със 7 гола

PostHeaderIcon Сторгозия обърна Червен бряг в луд мач със 7 гола

Плевенският четвъртодивизионен тим Сторгозия победи като гост Червен бряг с 4:3, като двубоя се превърна в истинско голово шоу. Плевенчани успяха да направят пълен обрат в мача, след като губеха с 0:3. Това беше първа контролна среща за "зелените" от Плевен и втори спаринг за домакините. Припомняме, че в първия си мач за годината Червен бряг загубиха от Ботев (Враца) с 0:2. Футболистите на старши-треньора Илиян Здравков поведоха с 3:0 след само 30 минути игра, след като последователно се разписаха Петьо Василев, Цветослав Игнатов и Стефан Христов.

Василев откри резултата след самостоятелен пробив по левия фланг. Малко по-късно Цветослав Игнатов също записа името си сред голмайсторите, прехвърляйки елегантно вратаря на гостите след изпълнение на фаул. В 30-та минута голмайсторът на домакините Стефан Христов вкара от непосредствена близост поредния си гол с екипа на червенобрежкия тим. В края на полувремето Сторгозия върнаха едно попадение след изпълнение на корнер.

През втората част треньорът на домакините предприе няколко промени в състава си, а плевенчани постепенно взеха инициативата, като тяхното надмощие даде резултат в последните 15 минути на срещата, когато Червен бряг допусна 3 безответни гола.

Загубата на домакините можеше да бъде и още по-изразителна, ако Сторгозия бяха реализирали отсъдените в тяхна полза 2 дузпи. Ветеранът и звезда в плевенския тим Светослав Бърканичков и двата пъти се нагърби с изпълнението на наказателните удари, но и при двете дузпи той беше неточен и така "зелените" пропуснаха да направят разликата за своя тим още по-голяма.

Следващата контролна среща на Червен бряг ще бъде тази събота от 14.00 часа, когато отново на градския стадион "партизаните" ще посрещнат другия лидер в "А" плевенска областна група тима на Мизия 2005 (Кнежа).

Източник: cbfc.jpdstudio.eu

Добавено в: Четвъртък, 07 Февруари 2013 11:31