20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак победи Етър в първата си контрола

PostHeaderIcon Спартак победи Етър в първата си контрола

Спартак (Плевен) спечели с 1:0 срещу Етър (Велико Търново) в първия си мач за годината. На стадион „Гиридава" в село Пелишат символичните домакини решиха крайния изход от проверката още в самото начало. В 6-ата минута юношата на Спартак и бивш играч на варненския Черно море Кунчо Кунчев овладя топката и от границата на наказателното поле я насочи в мрежата зад Рашков. До почивката Рудашки и Валентинов (дошъл от Литекс) можеха да удвоят аванса на плевенския тим. За второто полувреме треньорът на Спартак Красимир Бислимов даде шанс за изява на 9 играчи, които не бяха взели участие през първото полувреме. Етърци от своя страна бяха с почти титулярния си състав. Именно те бяха по-дейни и владееха инициативата. Пропуските обаче на Костадинов, Христов, Лапандов, Трифонов оставиха резултата непроменен докрая. Веднъж и гредата спаси спартаклии.
Ето и съставът на Спартак:
  • I полувреме: Николай Христов, Маринчев, Кръстев, Радослав Иванов, Михайлов, Петков, Паликрушев, Кунчев, Рудашки, Валентинов, Стефан Христов.
  • II полувреме: Тодоров, Радослав Иванов, Борислав Иванов, Алексиев, Михайлов, Николов, Петров, Антонов, Миков, Даниел Иванов, Динков.