20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак завърши годината със загуба

PostHeaderIcon Спартак завърши годината със загуба

Плевенският Спартак отстъпи с 0:1 на едноименния тим от град Поморие. Двубоят е от 17-ия последен за годината кръг на Втора професионална футболна лига. Противно на крайния резултат домакините започнаха вихрено и до 5-ата минута уцелиха два пъти гредите чрез Долапчиев и Гади. След още толкова време Гади не успя да оползотвори пас на Митов. В 26-ата минута тарана получи разтежение и бе сменен от Преслав Антонов, който също уцели греда в 52-ата минута. Четири минути по-рано реферът свири дузпа за гостите за нарушение срещу Колев и Лемперов я вкара.

В 69-ата Радев не улучи целта след центриране на Велков. Десетина минути по-късно Долапчиев бе изведен от Антонов на метри пред голлинията, но шутира в противник. Моментално той и съотборниците му поискаха дузпа, но съдията остана безмълвен. Накрая Радев пак насочи с глава топката покрай вратата.

Съставът на Спартак: Марин Орлинов, Николай Велков, Цветелин Радев, Мартин Митов, Стенислав Георгиев, Стефан Валериев Христов (46 Никола Мицански), Тихомир Тодоров (капитан), Владимир Каптиев (60 Стефан Веселинов Христов), Кевин Осей, Крис Гади (26 Преслав Антонов), Григор Долапчиев.