20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Септември измъкна точка от Спартак в София

PostHeaderIcon Септември измъкна точка от Спартак в София

Без победител - 3:3 завърши в София срещата от 16-ия кръг на Втора професионална лига между местния Септември и Спартак (Плевен). Гостите трябва да съжаляват за изпуснатата победа. Тя им се изплъзна в последните секунди на мача. Плевенчани на три пъти повеждаха, уцелиха греда и пропуснаха още голове. В крайна сметка обаче си тръгнаха от столицата само с точка. Григор Долапчиев откри головата сметка на Спартак. Четвърт час по-късно настана продължително разбъркване пред вратата на Марин Орлинов и домакините изравниха с попадение на Георги Купенов. В края на първата част обаче Емил Петров отново даде аванс на гостите.

През втората част те тотално надиграха съперника. Фрапантни пропуски направи Кевин Осей, опитал да вкара от малък ъгъл вместо да подаде на някой от тримата си свободни съотборници. Владимир Каптиев пък уцели гредата. Крис Гади също пропиля отлична възможност. В 76-ата минута софийския състав отново се върна в мача с гол на Костадин Аджов. Плевенският тим обаче продължи да мачка. Резултатът дойде в 84-ата минута, когато Стефан Веселинов Христов пак изведе напред Спартак. Накрая обаче неориентирания Николай Велков позволи на противника да достигне до 3:3.

Съставът на Спартак: Марин Орлинов, Николай Велков, Цветелин Радев, Мартин Митов, Брендо Силва Барбоса (Стенислав Георгиев), Стефан Валериев Христов (Стефан Веселинов Христов), Тихомир Тодоров (капитан), Емил Петров (Владимир Каптиев), Кевин Осей, Крис Гади, Григор Долапчиев.