20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Трета поредна загуба за баскетболния Спартак

PostHeaderIcon Трета поредна загуба за баскетболния Спартак

Трето поредно поражение записа плевенския Спартак от началото на сезона на Националната баскетболна лига. Нанесе му го в Самоков тамошния Рилски спортист с 89:79 в среща от 5-ия кръг. Мачът започна лошо за гостите, които загубиха първата четвърт с 18:29. В следващата бяха равностойни, но съотношението в резултата остана 11 точки - 49:38. Първите десет минути след почивката преминаха под диктовката на самоковци, които в последните секунди на третата част дръпнаха с 21 точки - 76:55.

Това като, че ли ги накара да си помислят, че вече са спечелили двубоя. В лагера на съперника им обаче нямаше съмнение, че изхода от сблъсъка все още не е решен. Това и демонстрираха в последната четвърт, когато надиграха домакините. Три минути преди края дори разликата стана само седем точки - 83:76 след тройката на Милен Дудев. За повече обаче плевенчани нямаха сили.

Това бе третата им поредна загуба от началото на първенството. Най-резултатен в мача бе Ненад Делич от домакините с 23 точки.

Съставът на Спартак: Милен Дудев - 15 точка, Константин Коев 11, Мартин Маринов, Димитър Маринчешки 10, Велислав Гълъбов 3 (Герасим Николов 9, Михаил Танев 18, Милован Савич 13).