20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак би Литекс при юношите

PostHeaderIcon Спартак би Литекс при юношите

В мач от деветия кръг на футболно първенство за юноши младша възраст - зона Велико Търново, Спартак (Плевен) спечели като гост над Литекс (Ловеч) с 2:1. И двата гола реализира Алекс Асенов. Домакините стигнаха до почетно попадение в края на мача. Съперниците направиха интересен и равностоен двубой. Преди почивката вратарите нямаха много работа. След нея обаче бе по-интересно. В 55-ата минута Асенов се измъкна очи в очи със стража на домакините и го преодоля за 1:0. След осем минути пак той се разписа.

Още две възможности за попадение имаха плевенчани, но не се възползваха. В атака юношите от Ловеч заложиха на продължителните разбърквания пред противниковата врата. Те обаче не доведоха до нищо, а и вратарят на Спартак на няколко пъти се намеси вещо. Сред съотборниците му липсваха половината титуляри, които водят подготовка с отбора участващ в елитното първенство за тази възраст - U17.

Добавено в: Неделя, 06 Ноември 2016 17:27