20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак подчини Локомотив (София) в края (+ВИДЕО)

PostHeaderIcon Спартак подчини Локомотив (София) в края (+ВИДЕО)

Плевенският Спартак спечели с 2:0 срещу гостуващия му Локомотив (София) в среща от 3-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Победата обаче не дойде лесно, въпреки че съперника им игра близо час с 10 футболисти. През целия двубой селекцията на Диян Дончев повече търсеше успеха, разигравайки предимно в половината на „железничарите“. Много брак в завършващата фаза обаче не им позволи да решат мача далеч преди края му. Столичани разчитаха предимно на контраатаки, които никак не бяха безопасни, но Димитър Пантев бе перфектен. В 36-ата минута Александър Горанов спря с ръка атака на домакините. Той вече имаше жълт картон, съдията Боян Славков му вдигна още един и накрая червен. Вратарят на Локо - Емил Петров обаче спаси дузпата на Иво Иванов.

„Железничарският“ страж обаче не успя да се намеси успешно в 82-ата минута, когато Стефан Христов с добавка откри резултата. В последните секунди пък Спас Спасов надигра технично Петров за крайното 2:0. Така спартаковци взеха първата си победа от началото на сезона. Сториха го пред погледа на Люпко Петрович, Вили Вуцов и Антон Велков.

Съставът на Спартак: Димитър Пантев, Мартин Митов (80 Николай Велков), Стенислав Георгиев, Цветелин Радев, Кирил Вълов (46 Цветан Караколев), Тихомир Тодоров, Иво Иванов (69 Спас Спасов), Кристиян Иванов, Владимир Каптиев, Григор Долапчиев, Стефан Христов.