20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Вихър (Славяново) без проблеми в Трявна

PostHeaderIcon Вихър (Славяново) без проблеми в Трявна

В контролна футболна среща играна в Трявна, Вихър (Славяново) се наложи с 4:2 над едноименния състав на домакините.
Победата можеше и да е още по-изразителна, ако гостите бяха максимално концентрирани в завършващата фаза. Те тотално надиграха противника през първото полувреме, когато изковаха успеха. Първият шанс за гол се откри пред Иван Иванов, но той го пропиля. В 8-ата минута обаче Альоша Илиев разстреля от воле стража на домакините след пас на Калоян Тодоров. Пет минути по-късно същия Тодоров извърши нарушение в наказателното поле и тревненци изравниха от дузпа.

Равновесието в резултата обаче трая секунди преди Евгени Систов отново да даде преднина на Вихър. Положението на домакините стана безнадеждно в 25-ата минута, когато Иван Иванов покачи на 3:1. В 38-ата пък Систов довърши съперника с четвърти гол. След почивката селекцията на Краси Бислимов чувствително намали темпото, залагайки на контраатаки. В 71-ата минута Трявна намали на 2:4 след попадение от фаул. Малко след това Калоян Тодоров пропусна за славяновския тим. Същото стори в последните секунди и Систов.

Съставът на Вихър: Светлин Линев (Николай Христов), Николай Иванов, Ивайло Иванов, Светослав Кръстев, Борислав Иванов, Альоша Илиев, Траян Димитров, Мариян Маринов, Калоян Тодоров, Иван Иванов, Евгени Систов (Георги Бислимов, Николай Боянов).