20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Юношите на Спартак удариха ЦСКА

PostHeaderIcon Юношите на Спартак удариха ЦСКА

В мач с пет гола и два червени картона Спартак се наложи с 3:2 в Плевен над ЦСКА. Срещата е от 33-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години (U17). Това бе втория успех на плевенския тим над армейския в първенството.
Първият половин час топката не навести мрежите на вратите. След това обаче само за около двайсетина минути паднаха четири гола. В 31-ата минута гостите откриха резултата след пряк свободен удар. Девет минути след това Кристиян Райчев посрещна отбита топка и я заби във вратата на гостите за 1:1.

Десетина минути след почивката Благовест Ленков проведе продължителен рейд и стреля точно, давайки аванс на домакините. Само след две минути обаче атака на „червените“ продължи с центриране и връхлитащия нападател насочи топката във вратата - 2:2. Развръзката настъпи в последните секунди, когато Валентин Арнаудски реализира победното попадение за Спартак. Минута преди това съперниците останаха с по десет футболисти. До тук се стигна след като играч на ЦСКА удари Владимир Кирилов. Последваха грозни сцени, които рефера прекрати с червени картони за инициатора и Виктор Митов от плевенския състав.

Добавено в: Четвъртък, 26 Май 2016 22:20