20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Втора загуба за Спартак (Плевен) на „Поморие Къп 2016“

PostHeaderIcon Втора загуба за Спартак (Плевен) на „Поморие Къп 2016“

Плевенският Спартак претърпя поражение – 1:3 от Нефтохимик (Бургас) във вторият си мач от турнира „Поморие Къп 2016“. Така селекцията на старши треньорът Роберт Петров завърши на последно място в Група "А" без спечелена точка и само с един реализиран гол.

Противно на крайният резултат двубоят започна оптимистично за плевенчани. Още в началните секунди Григор Долапчиев бе изведен очи в очи с бургаския вратар, но не успя да го преодолее.

Последваха пропуски още на Цветомир Тодоров, Преслав Антонов и Иво Иванов. В 30-ата минута спартаковци най-сетне вкараха. Стори го Долапчиев, получавайки пас отдясно. Малко преди края на полувремето обаче съперникът изравни.

След почивката предимството бе на страната на тима от Бургас.

В 65-ата минута топката срещна ръката на футболист от Спартак и съдията отсъди дузпа, след реализирането на която резултатът стана 2:1 за Нефтохимик. Плевенчани не сътвориха нищо, за да променят негативния развой. В 84-ата минута топката за трети път навести мрежата им, като за това спомогна неразбирателството между вратаря Матев и Георгиев.

Спартак приключва участието си в турнира с мач срещу Лудогорец II (Разград), който е последен в Група "Б". Срещата е в събота от 11:00 часа.

Съставът на Спартак: Христо Матев, Силвестър Цочев, Стенислав Георгиев, Илиян Гаров, Богомил Дяков, Димо Атанасов, Иво Иванов (капитан), Тихомир Тодоров, Григор Долапчиев, Преслав Антонов, Цветомир Тодоров (Димитър Пантев, Даниел Гергов, Цветомир Радев, Христо Кирев, Виктор Иванов, Теодор Михайлов).