5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак (Плевен) и Етър (Велико Търново) завършиха 2:2

PostHeaderIcon Спартак (Плевен) и Етър (Велико Търново) завършиха 2:2

Снимка: Архив "Плевен спорт"

Без победител - 2:2 приключи приятелската футболна среща между отборите на Спартак (Плевен) и Етър (Велико Търново) играна в дряновското село Царева ливада. Двубоят бе равностоен, като селекцията на Роберт Петров на два пъти догонваше в резултата.
В началото плевенският вратар на два пъти се намеси успешно, предотвратявайки сигурен гол. Той обаче капитулира в 14-ата минута, когато Петър Димитров реализира в полза на етърци. Спартаковци реагираха мигновено и секунди по-късно изравниха - Цветомир Тодоров бе точен за 1:1.

До края на полувремето съперниците не намериха верният път към вратите. Веднага след почивката „болярите“ тръгнаха в атака. Усилията им бяха възнаградени обаче с помощта на противника. В 54-ата минута Николай Мицански опита да избие топката пред плевенската врата, но я насочи в мрежата на отбора си. Окрилени от аванса търновлии опитаха да решат мача в своя полза, но не успяха. Крайното 2:2 оформи Григор Долапчиев в 74-ата минута, засичайки пас на съотборник.

Това бе втората проверка за Спартак от началото на подготовката. В нея старши треньорът Роберт Петров заложи на следният състав:

Димитър Пантев, Силвестър Цочев, Стенислав Георгиев, Илиян Гаров, Богомил Дяков, Иво Иванов, Николай Мицански, Христо Кирев, Виктор Иванов, Димо Атанасов, Цветомир Тодоров.

Като резерви влязоха - Христо Матев, Даниел Гергов, Теодор Михайлов, Тихомир Тодоров, Григор Долапчиев, Преслав Антонов.

Добавено в: Четвъртък, 04 Февруари 2016 15:13