27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Юношите на Спартак се отпушиха, взеха първа победа в Елитната група

PostHeaderIcon Юношите на Спартак се отпушиха, взеха първа победа в Елитната група

Юношите младша възраст на Спартак (Плевен) най-после се отпушиха и спечелиха първата си победа в Елитната група до 17 години. След пет мача без успех, в неделя момчетата на Цветомир Младенов грабнаха трите точки след 2:0 над Дунав (Русе) в домакински двубой от 7-ия кръг на първенството. В герой за "синьо-белите" се превърна Кристиян Райчев, който наниза и двете попадения във вратата на гостите. През първото полувреме той беше точен в 22-ата минута, а след почивката, в 62-ата минута мушна и второто си попадение в срещата за крайното 2:0. За съжаление мачът не мина без нерви, като регионалното дерби бе белязано и с два директни червени картона.

В 50-ата минута Ивайло Димитров от русенци бе изгонен за удар без топка, а в 65-ата Кристофър Крикорян от Спартак също бе изпратен под душовете, но за грубо нарушение.

След победата младите спартаковци заемат 13-то място във временното класиране с актив от 5 точки, колкото има и тимът на Чавдар (Етрополе), но "синьо-белите" са с по-добра голова разлика. Зад плевенчани са още съставите на Левски-Раковски (София), Черноморец (Бургас) и Пирин (Благоевград).

В следващия 8-ми кръг Спартак ще гостува на Берое в Стара Загора, като срещата ще се състои на 10 октомври (събота) от 16.00 часа. Заралии са 11-ти в подреждането със 7 спечелени точки.

Добавено в: Вторник, 06 Октомври 2015 19:19