20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Гигант отнесе петица в Павликени

PostHeaderIcon Гигант отнесе петица в Павликени

Гигант (Белене) претърпя седмо поредно поражение в първенството на Северозападната "В" група. Съставът от крайдунавския град беше отнесен с 5:0 при гостуването си в Павликени на местния тим в среща от 9-ия кръг. Беленчани се държаха със стабилна защита, но само до 36-ата минута, когато Тодор Чирпанов с удар от въздуха откри - 1:0. След почивката гостите окончателно рухнаха, като головете във вратата им следваха един след друг. В 52-ата минута след центриране от корнер отново Чирпанов с глава удвои. Само 4 минути по-късно таранът на Павликени Димитър Кушев също вкара с глава и направи резултата класически - 3:0.

Димитър Димитров остана сам срещу вратаря на Гигант в 67-ата минута и не сгреши за 4:0, а девет преди края Димитър Кушев отбеляза втория си гол в мача, като с хубав удар от линията на големия пеналт наниза петото попадение във вратата на гостите. Малко след това и гредата помогна на беленчани и така последният съдийски сигнал дойде при 5:0.

Загубата изпрати отбора на Гигант сред изпадащите, като футболистите от Белене вече са предпоследни с актив от само 4 точки и ужасна голова разлика от 5:25. В следващия 10-ти кръг на тима предстои много важно домакинство на Ботев (Луковит). Техните съперници се намират на две места по-нагоре в подреждането с 6 спечелени точки. Двубоят ще се играе на 11 октомври (неделя) от 16.00 часа.

Добавено в: Понеделник, 05 Октомври 2015 07:33