20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Ракета удари "орлите", Ситомир излезе еднолично на върха

PostHeaderIcon Ракета удари "орлите", Ситомир излезе еднолично на върха

Плевенският Белите орли записа втората си загуба от началото на сезона в "А" Областна футболна група. Възпитаниците на Светослав Бърканичков бяха победени на негостоприемния стадион в Буковлък от новаците Ракета с 4:2. Поражението на "орлите" позволи на другия лидер до момента Ситомир (Никопол) да излезе еднолично на върха в класирането с актив от 15 точки. Футболистите от крайдунавския град се наложиха, макар и доста трудно, над гостуващия Чавдар (Бръшляница) с 3:2 и вече имат преднина пред плевенчани от цели три точки. На третата позиция в подреждането изскочи отборът на Ботев (Комарево), който взе минимален успех с 1:0 при визитата си на Славия (Новачене).

Четвърто и пето място в групата разделят Ракета и Мизия, като играчите от Кнежа изкопчиха ценна победа като домакин над силния тим на Левски (Брест) с 1:0. В кръга имаше и аутсайдерско дерби, което обаче не се получи, тъй като Спартак (Койнаре) спечели без особени проблеми над последния ФК Пордим с 4:1 и успя да взема глътка въздух, като вече е девети с 5 точки.

Толкова има и тимът на Светослав (Лепица), който стигна до първата си победа този сезон, след успех у дома над коравият отбор на Борба (Шияково) с 2:1. През първото полувреме нямаше голове, но домакините владееха инициативата. След почивката мачът стана доста интересен, след като гостите откриха резултата при изпълнение на корнер. Това амбицира състава от Лепица, който направи пълен обрат до края на срещата. Герой за Светослав стана Иван Боянов вкарал и двете попадения за своя тим. Първо нападателят на домакините отбеляза с глава, а малко след това реализира точно и отсъдена в полза на Светослав дузпа за крайното 2:1.

На 10 октомври (събота) от 16.00 часа предстоят мачовете от поредния 7-ми кръг. Интересни се очертават два двубоя, като в Плевен Белите орли ще посрещнат петия Мизия (Кнежа), а в Комарево местният Ботев ще приеме в любопитен сблъсък изненадата Ракета (Буковлък). На водача Ситомир също няма да му е много лесно при гостуването му в Шияково на седмия Борба. Отново ще има дерби на дъното, като в Пордим едноименният тим ще срещне предпоследния Славия (Новачене). В последните две срещи от кръга Левски (Брест) домакинства на Светослав (Лепица), а Чавдар (Бръшляница) приема Спартак (Койнаре).