20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак пак изпусна победата в края

PostHeaderIcon Спартак пак изпусна победата в края

За втори пореден мач Спартак (Плевен) изпусна да вземе трите точки. Днес момчетата на Бойко Цветков и Роберт Петров бяха много близо до първа победа на чужд терен при гостуването си на Ботев (Гълъбово), но след като водеха с 2:1, секунди преди края допуснаха изравнителен гол и вече в четири поредни кръга не познават вкуса на победата в "Б" група. Двубоят, който беше от 9-ия кръг, не започна много добре за плевенчани, като още във 2-ата минута Мирослав Енчев с глава вкара и изведе домакините напред - 1:0. След почивката спартаковци се стегнаха и стигнаха до пълен обрат, като първо в 63-ата минута опитният Тихомир Тодоров изравни след хубав самостоятелен пробив, а в 80-ата главният съдия Владимир Моллов посочи бялата точка за спъване на Стефан Христов и щатният изпълнител Кристиян Григоров реализира точно дузпата за 2:1.

И когато всички в лагера на Спартак виждаха първата изстрадана победа навън се стигна до третата минута от добавеното време, когато Георги Кирилов с изненадващ шут от линията на пеналта попари гостите и фиксира крайното 2:2.

След равенството с Ботев (Гълъбово) отборът на Спартак заема деветото място във временното класиране с актив от 12 точки и голова разлика 16:15. В следващия 10-ти кръг плевенските футболисти трябва да гонят задължителна домакинска победа срещу Локомотив (Горна Оряховица). Срещата ще се проведе на 3 октомври (събота) от 16.00 часа на стадион "Плевен".

Спартак: Димитър Пантев, Пламен Тенев, Стенислав Георгиев, Кристиян Григоров, Георги Пейчев, Антони Иванов (46 Тихомир Тодоров), Жюлиен Бенков, Николай Ботев (82 Пламен Илиев), Христо Кирев (46 Стефан Христов), Цветомир Тодоров, Васил Шопов.

Добавено в: Неделя, 27 Септември 2015 20:23