20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Фалстарт за Белите орли в "А" ОФГ

PostHeaderIcon Фалстарт за Белите орли в "А" ОФГ

Плевенският Белите орли направи фалстарт в първия кръг от новото първенство на "А" Областна футболна група. Воденият от Светослав Бърканичков тим беше надигран с минималното 1:0 при гостуването си на друг от основните кандидати за първото място през този сезон Левски (Брест). Победният гол за домакините вкара Петьо Борисов още в 6-ата минута. Таблицата за временно класиране поведе Ситомир (Никопол), след служебен успех с 3:0 над Славия (Новачене), който не се яви за срещата. Много интересен мач се получи в дербито на новаците между Светослав (Лепица) и Ракета (Буковлък). Домакините бяха амбицирани да грабнат победата, но това не се случи.

Срещата беше динамична, без грубости, като футболистите от Лепица владееха повече топката и имаха инициативата, но направиха доста пропуски пред противниковата врата и това не им позволи да започнат сезона с успех. Противно на очакванията тимът от Буковлък се оттегли на почивка след края на първата част с гол аванс - 2:1. Попадението за Светослав вкара Боби Боянов от пряк свободен удар. Второто полувреме започна изключително лошо за домакините, като след контраатака Ракета отбеляза нов гол и поведе с 3:1. Местните играчи обаче не се предадоха и до края успяха да изравнят след два гола на Иван Боянов.

В другите три срещи от кръга по-силните отбори взеха своето. В Кнежа местният Мизия се наложи над Спартак (Койнаре) с 3:1, а в Шияково домакините от Борба бяха излъгани с минималното 0:1 от тима на Ботев (Комарево). Чавдар (Бръшляница) пък нямаше особени проблеми вкъщи със състава на ФК Пордим, като го победи с 2:0.

В следващия 2-ри кръг Белите орли ще трябва отново да гостуват, като този път техен противник ще бъде Спартак (Койнаре). Дербито се очаква да се състои в Комарево, където Ботев ще приеме Левски (Брест). В другите мачове един срещу друг ще се изправят: ФК Пордим - Борба 10 (Шияково), Славия (Новачене) - Чавдар (Бръшляница), Ракета 1111 (Буковлък) - Ситомир (Никопол) и Мизия 2005 (Кнежа) - Светослав (Лепица). Двубоите ще се състоят на 5 септември (събота) от 17.00 часа.

Светослав (Лепица) - Ракета 1111 (Буковлък) - 3:3
0:1 Илия Пенков 10 мин., 1:1 Боян Боянов 32, 1:2 Георги Божинов 34, 1:3 Кольо Божинов 51, 3:3 Иван Боянов 80, 87

Чавдар (Бръшляница) - ФК Пордим - 2:0
2:0 Андрей Пенков 6, 24 мин.

Борба 10 (Шияково) - Ботев (Комарево) - 0:1
0:1 Йорданов 75 мин.

Ситомир (Никопол) - Славия (Новачене) - 3:0 (служебно)