20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Вихър (Славяново) с историческа първа победа във "В" група

PostHeaderIcon Вихър (Славяново) с историческа първа победа във "В" група

Историческа първа победа във "В" група записа новакът на Северозапад Вихър (Славяново). Тимът на Красимир Бислимов спечели с 2:0 над гостуващия му ФК Севлиево, пише 365football.bg. Срещата бе от 2-ия кръг на шампионата. Успехът на домакините обаче не дойде никак лесно. През първото полувреме славяновчани играха под напрежение заради исканата от тях задължителна победа и това не им позволи да покажат истинските си възможности. Едва след почивката отборът заигра разкрепостено и резултатът не закъсня. В 50-ата минута Иван Иванов получи хубав пас от дълбочина, надбяга защитниците, финтира вратаря и търкулна топката в мрежата за 1:0.

Попадението окрили домакините, които в следващите минути можеха да вкарат нови голове, но пропуски направиха голмайсторът Иванов и на два пъти Евгени Систов. Последният обаче се реабилитира в 73-ата минута, когато след пас на Данаил Сурджийски оформи крайното 2:0. Младият тим на гостите не създаде нито една опасност пред вратата на Вихър, но се опита да играе модерен и открит футбол.

След постигнатия успех тимът от Славяново се намира на десето място в подреждането с актив от 3 точки и голова разлика 2:1. В третият кръг Вихър ще гостува на шестия Трявна, като срещата ще се играе на 30 август (неделя) от 18.00 часа.

Добавено в: Неделя, 23 Август 2015 23:24