27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Вихър (Славяново) на крачка от титлата след разгром в Новачене, домакините налагат съдията

PostHeaderIcon Вихър (Славяново) на крачка от титлата след разгром в Новачене, домакините налагат съдията

Отборът на Вихър (Славяново) е много близо до спечелването на титлата в първенството на "А" Областна футболна група. Вчера в среща от предпоследния 25-ти кръг на шампионата тимът разгроми в Новачене местния Славия със 7:2 и е само на една домакинска победа от извоюване на купата. Доскорошният водач Плевен 2009 почиваше в този кръг, което позволи на славяновчани да се изравнят по точки със състава от Малчика, но по-добрите показатели от директните мачове изведе Вихър на върха. В последния си двубой отборът от град Славяново най-вероятно няма да има проблеми у дома в срещата си със седмия Спартак (Койнаре) и ще триумфира като победител в групата. Конкурентът му Плевен 2009 пък ще прибави служебни три точки, тъй като по програма трябва да играе с извадения от лигата тим на Дунав (Гиген), което автоматически означава, че Вихър трябва да гони задължителна победа над отбора от Койнаре.

Срещата в Новачене ще се запомни, освен с многото голове, и с ексцесиите, които станаха в самото начало на първото полувреме, довели до изгонване на играч от състава на домакините. В 6-ата минута главният рефер Красимир Георгиев отсъди спорна дузпа за Вихър, след което футболистите на домакините го награбиха и започнаха да му търсят обяснение. Те смятаха, че нарушението срещу Георги Георгиев е било извън наказателното поле. Последваха дори удари по съдията, което спря мача за около 3-4 минути. След безредиците на терена реферът показа, червен картон на играч на Славия и домакините доиграха двубоя с 10 души. След успокояването на страстите Николай Боянов вкара от бялата точка и откри - 0:1.

В 15-ата минута Вихър удвои, като привлеченият от юношите на Спартак (Плевен) десен халф Никалъс Ванчев напредна по крилото, след което пусна хубав пас в пеналта, където се оказа друг доскорошен играч на "синьо-белите" Светлин Златарев, който с премерен шут покачи на 2:0. Само четири минути по-късно Георги Георгиев вкара трети гол за своя тим, като остана сам срещу стража на домакините и го преодоля за 3:0. Отборът на Славия опитваше с контраатаки да промени развоя на мача, като много деен беше ветеранът Ахмед Салимов, който създаде няколко опасности пред Светлин Линев, но нямаше шанса да вкара.

След почивката в игра за гостите се появи Иван Аделинов, на когото бяха нужни само 5 минути, за да реализира първия си гол в срещата. Водещият голмайстор на Вихър оползотвори прекрасно подаване от Никалъс Ванчев и направи 4:0. Няколко минути след това отново Аделинов беше изведен зад гърба на защитниците на домакините и с удар под плонжа на вратаря на Славия покачи на 5:0. В 60-ата минута Светлин Златарев изскочи очи в очи със стража на тима от Новачене, излъга го, след което опита да подаде на Аделинов, но загреба топката и тя се озова в мрежата - 6:0.

В следващите десетина минути дойде времето и на футболистите на Славия да отбележат. Първо в 65-ата минута Емил Диков вкара за 1:6 след разбъркване пред Линев, а в 74-ата Момчил Савов реализира с удар от малък ъгъл. Така се стигна до 85-ата минута, когато Николай Боянов излезе сам срещу вратаря на домакините, след което намери в малкото наказателно поле Иван Аделинов, който абсолютно сам оформи своя хеттрик и крайното 7:2 за Вихър.

В другите четири срещи от кръга домакините взеха своето, като само Спартак (Койнаре) и Мизия (Кнежа) не успяха да се победят и двубоят завърши с равенство - 1:1. Така, като се изключи смяната на върха, таблицата за временно класиране не се промени.

РЕЗУЛТАТИ, "А" ОФГ - 25-ТИ КРЪГ:
23 май (събота) от 18.00 часа
Славия (Новачене) - Вихър (Славяново) - 2:7
Гигант (Белене) - Дунав (Гиген) - 3:0 (служебно)

3

Заб.: Отборът на Дунав (Гиген) е изваден от групата заради три неявявания на футболни срещи. На неговите противници до края на сезона се присъждат служебни победи с по 3:0.

Добавено в: Неделя, 24 Май 2015 09:45