27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Плевен 2009 завърши сезона с победа в дербито с Гигант, чака грешка от Вихър (Славяново)

PostHeaderIcon Плевен 2009 завърши сезона с победа в дербито с Гигант, чака грешка от Вихър (Славяново)

Плевен 2009 завърши сезона в "А" Областна футболна група с победа. Футболистите на тима спечелиха с 2:0 дербито на 24-ия кръг срещу представящия се доста силно през пролетния полусезон състав на Гигант (Белене). Отборът, който играе срещите си на стадиона в село Малчика, приключва сезона с 21 победи и само две равенства и то срещу втория Вихър (Славяново). До края на първенството остават още два кръга, но в тях играчите на Плевен 2009 няма да имат мачове, тъй като в следващия 25-ти кръг ще почиват, а в последния 26-ти кръг ще спечелят служебно срещу извадения от групата тим на Дунав (Гиген). В същото време отборът от Славяново днес спечели също с 2:0 над стойностния състав на Левски (Брест) и в следващите два кръга се нуждае от задължителни победи при гостуването си в Новачене на местния Славия и в домакинството на Спартак (Койнаре). Ако това се случи, то шампион на "А" ОФГ ще бъде отборът на Вихър (Славяново).

Срещата между Плевен 2009 и Гигант (Белене) започна повече от добре за домакините, които поведоха малко след началото на двубоя с 1:0 след попадение с глава на Петър Йорданов. До края на първите 45 минути отборът от Малчика продължи да играе доста силно, като на два пъти Красимир Бислимов пропусна да удвои. Първо ударът му срещна гредата, а малко по-късно нов негов шут мина на сантиметри от целта. Изгодна ситуация за увеличаване на резултата се откри и пред Ивайло Дангуров, който изскочи на добра позиция при една бърза атака, след което стреля, но вратарят на гостите изби.

След почивката отборът на Гигант излезе на терена с 10 футболисти, тъй като двама от неговите играчи отказаха да завършат мача. Тъй като на резервната си скамейка гостите имаха само един полеви състезател, те продължиха срещата с намален състав. Това обаче, като че ли амбицира беленчани и те се хвърлиха да изравняват. Последваха две опасни ситуации пред вратата на Плевен 2009, като при едната футболистите на Гигант имаха претенции към главния рефер Мирослав Михайлов за неотсъдена дузпа, а при втората техен играч стреля много опасно, но кълбото прелетя много близо до сглобката на вратата.

Увлечени напред футболистите от Белене бяха изненадани с бърза контраатака от домакините, като Цецо Пачевски спринтира по крилото и излезе сам срещу стража на гостите, след което с техничен шут покрай него фиксира крайното 2:0 и сложи край на спора.

В Славяново домакините от Вихър нямаха особени проблеми в срещата си с Левски (Брест), като още до почивката вече водеха с 2:0. Николай Боянов изведе своя тим напред в 15-ата минута след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за спъване на Борислав Иванов. Пет минути преди края на първата част Георги Георгиев увеличи на 2:0, като при този резултат завърши и мача. Попадението беше оспорено от футболистите на Левски, според които е имало неотсъдена засада.

Гостите от Брест бяха дошли на стадиона в Славяново само с 12 играча, като от състава им липсваха, поради различни причини, голмайсторът им Венци Кръстев, както и Галин Панков, Бисер Петров, Ивайло Миленов и Петьо Борисов. За беда още в 15-ата минута на двубоя нападателят Петър Гунчев се контузи и на негово място влезе единственият резервен играч на Левски. За Вихър пък не влезе в игра, поради травма, Иван Аделинов.

В останалите мачове от кръга най-любопитен завършек имаше срещата в Кнежа, където местният Мизия малко изненадващо отстъпи с 2:3 от Славия (Новачене). Борба (Шияково) надви Ботев (Комарево) също с 3:2, а в Бръшляница Чавдар и Спартак (Койнаре) приключиха мача помежду си с нулево реми.

Чавдар (Бръшляница) - Спартак (Койнаре) - 0:0
Дунав (Гиген) - ФК Пордим - 0:3 (служебно)

3

Заб.: Отборът на Дунав (Гиген) е изваден от групата заради три неявявания на футболни срещи. На неговите противници до края на сезона се присъждат служебни победи с по 3:0.

Добавено в: Събота, 16 Май 2015 22:46