20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Вихър (Славяново) тресна Славия (Новачене) и излезе първи

PostHeaderIcon Вихър (Славяново) тресна Славия (Новачене) и излезе първи

Вчера се изиграха срещите от 12-ия кръг на "А" Областна футболна група. Вихър (Славяново) удари у дома аутсайдера Славия (Новачене) с 4:1 и стана първи, тъй като водачът до момента Плевен 2009 трябваше да почива в този кръг. Двата отбора са на върха с по 31 точки, но славяновчани са с по-добра голова разлика. Домакините от Вихър нямаха особени проблеми, като още на полувремето вече водеха с 3:0. Първо Николай Боянов откри, като посрещна едно хубаво центриране отляво. 2:0 направи Светослав Кръстев с глава, след подаване от пряк свободен удар. До почивката резултата набъбна на 3:0, след точен шут на Иван Аделинов от дузпа. През втората част домакините намалиха малко темпото, но все пак Борислав Иванов успя да реализира нов гол в тяхна полза за 4:0. Гостите от Новачене стигнаха до почетно попадение минути преди края на срещата, с което беше оформен крайният резултат - 4:1.

В Шияково местният Борба не успя да се противопостави на Левски (Брест) и загуби с 1:4. През целия мач гостите имаха голямо превъзходство, като логично това се отрази и на резултата. Бисер Петров вкара два гола през първото полувреме и даде комфортна преднина на Левски. След почивката братът на играещия в Спартак (Плевен) Венцислав Миленов - Ивайло, вкара ново попадение за брестенчани и направи головото предимство на отбора си класическо. Футболистите на Борба върнаха един гол за 1:3, но малко по-късно Иво Коколошев фиксира крайното 1:4.

Малка изненада се получи в Бръшляница, където домакините от Чавдар надвиха силно представящия се до момента тим на ФК Пордим. Гостите играха без някои от титулярните си футболисти и това се отрази, както на играта им, така и на крайния резултат - 2:1 за Чавдар. В здрав мач в Кнежа, Мизия спечели трудно над Спартак (Койнаре) с 2:1, като по този начин успя да ги изпревари в класирането.

Ботев (Комарево) разби на чужд терен Левски в Горна Митрополия със 7:2 и влезе в тройката, като събра 22 точки, колкото има и отборът на ФК Пордим, но комаревчани са с по-добро голово съотношение. В село Гиген последният Дунав беше много близо до точката срещу доскорошния член на по-горната "В" група Гигант (Белене), но в крайна сметка отстъпи с минималното 2:3.

Следващата събота, 29 ноември, от 14.00 часа предстоят двубоите от последния есенен кръг в групата. След него най-вероятно паритета на върха между Вихър и Плевен 2009 ще се запази, тъй като съставът от Малчика ще приеме последния Дунав (Гиген), а тимът от Славяново ще гостува в Койнаре на седмия Спартак, като също се очаква да грабне трите точки, макар и по-трудно.

Интрига ще има в срещата между четвъртия и петия, ФК Пордим и Мизия (Кнежа), като ако домакините успеят да спечелят ще зимуват на почетната трета позиция. Това ще се случи, защото отборът на Ботев (Комарево) ще почиват в 13-ия кръг. Другите мачове от последния кръг са: Левски (Брест) - Левски (Горна Митрополия), Славия (Новачене) - Борба (Шияково) и Гигант (Белене) - Чавдар (Бръшляница).