27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Лидерите в "А" Областна футболна група с убедителни победи в четвъртия кръг

PostHeaderIcon Лидерите в "А" Областна футболна група с убедителни победи в четвъртия кръг

Лидерите в "А" Областна футболна група разбиха своите противници в двубоите си от поредния четвърти кръг от първенството. Най-впечатляващ беше резултатът между новаците от Дунав (Гиген) и Вихър (Славяново). Гостите, в чиито редици повечето от титулярите са бивши играчи на миналогодишния тим на Мизия (Кнежа), се разправиха по уникален начин с отбора домакин, като го сразиха с 11:0. Другият водач в групата, Плевен 2009 също се отсрами подобаващо, като на стадиона в село Малчика, където играе домакинските си срещи тима, смаза Борба (Шияково) с 6:0. Явно през този сезон борбата за първото място в дивизията ще се води основно между отборите на Славяново и Плевен 2009. Във врата им обаче все още дишат Левски (Брест) и Мизия (Кнежа), които постигнаха нови победи и изостават само на точка зад двата водача.

Футболистите от Брест не дадоха никакъв шанс на своите домакини от Спартак (Койнаре) и ги разгромиха с 5:1. Победата на Мизия (Кнежа) пък не дойде никак лесно, като в Бръшляница местният Чавдар без малко щеше да изкопчи точката, но в крайна сметка загуби с 1:2. Един от интересните мачове в кръга беше между ФК Пордим и Ботев (Комарево), които преди срещата бяха с равни точки, по шест, постигнати от 2 победи и една загуба. Двата отбора не успяха да се победят и си поделиха точките - 1:1. В Белене най-после доскорошният член на Северозападната "В" група Гигант се отпуши, като се наложи убедително над Левски (Горна Митрополия) с 5:0.

Следващият пети кръг, който ще се състои на 27 септември от 17.00 часа не се откроява с кой знае колко интригуващи мачове. Лидерите ги чакат сравнително лесни срещи, като Вихър ще домакинства на Чавдар (Бръшляница), а Плевен 2009 ще има визита в Горна Митрополия на Левски. Дерби, може да се окаже двубоят между Левски (Брест) и ФК Пордим, а интерес може да предизвика и мачът между Ботев (Комарево) и Гигант (Белене).