20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Белите орли с трудна победа срещу Спартак (Муселиево)

PostHeaderIcon Белите орли с трудна победа срещу Спартак (Муселиево)

Белите орли спечелиха третата си поредна победа в първенството на "Б" ОФГ - Изток. Днес плевенският отбор се наложи, макар и трудно над стабилния тим на Спартак (Муселиево) с 2:0, пише Плевен за Плевен. Головете за домакините отбелязаха Николай Симеонов - Шпоната в 27-ата минута и Здравко Милков в 68-ата. Независимо от това в герой на мача се превърна вратарят на Белите орли Павел Василев, който спаси поне три чисти голови положения на гостите от Муселиево. Видя се, че отборът на "орлите" изпитва трудности, когато срещу него застане добре подготвен физически и бърз отбор, като този път опитността и няколкото добри индивидуални изпълнения решиха мача в тяхна полза.

В другите срещи от третия кръг най-интересно беше в Драгаш войвода, където местния Войвода се разправи с Победа (Градище), като ги разби с 6:2. До момента тимът на гостите имаше две победи и пълен актив от точки. Така след поражението на Победа, плевенският Белите орли остана еднолично на върха с 9 точки. На втора позиция изскочи съставът на Осъм (Козар Белене), които изковаха класическа победа у дома над Ботев (Вълчитрън) с 3:0.

В Згалево гостуващият ФК Обнова се поздрави с успеха, след като отнесе с 3:0 домакините си от Виная. Дербито на дъното между Ботев (Българене) и Динамо (Изгрев) завърши без победител и без отбелязани голове - 0:0.

В следващия четвърти кръг Белите орли ще имат визита на Ботев във Вълчитрън, а тимът от Козар Белене ще пътува до Градище за оспорван двубой с домакините от Победа. Като дерби може да се определи срещата между ФК Обнова и Войвода (Драгаш войвода), а Спартак посреща в Муселиево Ботев (Българене). В кръга, който ще се състои на 27 септември (събота) от 17.00 часа ще почива отборът на Динамо (Изгрев).