20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Без голове на дербито между Вихър (Славяново) и Плевен 2009

PostHeaderIcon Без голове на дербито между Вихър (Славяново) и Плевен 2009

Без голове завърши дербито от третия кръг на "А" Областна футболна група между Вихър (Славяново) и Плевен 2009. Преди срещата двата отбора имаха по две победи и заедно със Спартак (Койнаре) оглавяваха таблицата за временно класиране. Мачът като цяло беше равностоен с лек превес на домакините. През първото полувреме играта се водеше предимно в центъра на терена, като положения пред двете врати липсваха. Чак в 42-ата минута Вихър успяха да стигнат до нещо по-сериозно, като след атака по дясното крило топката беше центрирана и футболистът от Славяново Яшар стреля от точката на дузпата, но ударът му мина над гредата. След почивката натискът на домакините се увеличи, но стабилната централна двойка бранители на Плевен 2009 Красимир Бислимов и Иван Брезоев не даде много шансове на противниковите нападатели.

В 70-ата минута при една атака на Вихър, Георги Георгиев напредна по крилото и останал сам срещу вратаря успя да го прехвърли, след което кълбото отиде в Яшар, който обаче отново не уцели целта и ударът му с глава излезе в аут. След 2-3 минути Плевен 2009 отвърнаха на свой ред с контра, подета от Цветомир Гергов, но в последния момент защитникът на домакините Ивайло Иванов се хвърли самоотвержено и с шпагат отне топката от връхлитащия нападател на гостите.

До края футбол почти нямаше, тъй като настана напрежение между агитките на двата отбора и срещата беше прекъсната за няколко минути. След подновяване на играта футболистите на Славяново можеха да вкарат победен гол. При поредната атака по фланга топката беше центрирана към близката греда, където играч на домакините я отклони обърквайки бранителите на Плевен 2009, които оставиха непокрит на 4-5 метра от голлинията бившият футболист на Спартак (Плевен) Светослав Кръстев, но той вместо да скъса мрежата, изпрати топката в аут.

В останалите срещи най-интересен резултат се получи в Комарево, където местният Ботев спечели убедително с 3:0 срещу силно представилия се в първите два кръга тим на Спартак (Койнаре). В Шияково пък мач не се игра, тъй като гостите от Гигант (Белене) бяха с нередовен медицински преглед и най-вероятно ще бъдат наказани със служебна загуба. В последните три мача от кръга фаворитите взеха своето, като Мизия спечели класически у дома с 3:0 над Дунав (Гиген), същият резултат се получи и в мача между Левски (Брест) и Славия (Новачене), а в Горна Митрополия Левски бе разбит от един от силните отбори в групата - ФК Пордим с 1:5.