20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Нови победи за лидерите в първата Плевенска футболна лига

PostHeaderIcon Нови победи за лидерите в първата Плевенска футболна лига

Лидерите в "А" Областна футболна група продължават да мачкат своите противници. В поредния 20-ти кръг първите четири във временното класиране прибавиха нови три точки в своя актив, като това по никакъв начин не доведе до промени в подреждането в челото на групата. Ювентус (Малчика) се наложи сравнително трудно при гостуването си на ОФК Тръстеник с 2:0, а вторият Мизия (Кнежа) прибави служебни три точки, след победа с 3:0 над изгонения от групата Ракета (Буковлък). Плевен 2009 също изпита известни трудности, но в крайна сметка надделя на неутрален терен в Трънчовица над Славия (Новачене) с 5:2. От останалите срещи прави впечатление убедителната победа на Левски (Горна Митрополия) с 4:0 над Борба (Шияково), като с този успех те почти сигурно си осигуриха мястото в лигата и през следващата година.

Отборът на Ювентус (Малчика) постигна осемнайстата си победа този сезон, като се справи в село Комарево над ОФК Тръстеник с 2:0. Тръстеничани, които изтърпяват наказанието си от лишаване от домакинство, започнаха много надъхано и бяха съвсем близо до откриването на резултата, но на два пъти пропуснаха изгодни положения. Независимо от надмощието на символичните домакини, гостите от Малчика все пак успяха да открият. В 15-ата минута Венелин Лазаров изпълни много добре пряк свободен удар, но вратарят на домакините изби топката, която попадна в непокрития Константин Генков, който я прати в мрежата за 0:1.

След почивката играта продължи да бъде равностойна, но отново Ювентус бяха по-ефективни и вкараха второ попадение. Автор на гола стана Тони Панков, който отбеляза за 0:2 след хубав самостоятелен пробив в 70-ата минута. До края ОФК Тръстеник се опитаха да вкарат поне почетен гол, но така и не успяха. През втората част гостите от Малчика останаха и с човек по-малко, тъй като за втори жълт картон от игра беше изгонен техният капитан Владислав Кинчев.

В Трънчовица, където се проведе двубоя между Плевен 2009 и Славия (Новачене), поради наказание на "плевенчани" гостите оказаха завиден отпор на по-стойностния си съперник. През първото полувреме на два пъти новаченци повеждаха, а символичните домакини успяваха да изравнят. Така почивката дойде при равенство 2:2. След антракта Плевен 2009 наложи волята си и с нови три гола прекършиха съпротивата на Славия, като ги победиха с 5:2. Две попадения за победителите вкара Цветомир Гергов, а по един добавиха Иван Брезоев, Крум Зарев и бивщия наставник на Спартак (Плевен) Красимир Бислимов.

Левски (Брест) се справи без особени проблеми с гостуващия Свобода (Милковица), като ги победиха с 3:0. През първите 45 минути два гола за "левскарите" мушна техният голмайстор Бисер Петров, а през втората част класическия резултат оформи ветеранът Петьо Борисов. Локомотив (Левски) срази също с 3:0 гостите си от Ботев (Комарево), като мачът се игра в село Градище, поради недоброто състояние на стадиона в град Левски. Атанас Атанасов откри през първото полувреме, а след почивката Райко Райков и братът на играещия в Спартак (Плевен) Венцислав Миленов - Ивайло довършиха започнатото за крайното 3:0.

В последния мач от кръга ФК Пордим се наложи с 2:1 над последния Единство (Долни Дъбник), като по този начин се изкачи на петата позиция в подреждането.

В следващия кръг се очертава много интересно дерби между първия и третия в класирането, като в Малчика местният Ювентус ще се изправи срещу Плевен 2009. Вторият Мизия 2005 (Кнежа) ще има не много лесно гостуване на седмия Ботев в Комарево. Не по-малко любопитен ще бъде и мачът между двата тима с името Левски в групата, от Брест и от Горна Митрополия. Срещите от 21-ия кръг ще се проведат на 26 април от 16.00 часа.

Единство (Долни Дъбник) - ФК Пордим - 1:2
Мизия 2005 - Ракета (Буковлък) - 3:0 (служебно)

13. Eдинство - Долни Дъбник 19 2 4 13 24-67 10

Заб.: Отборът на Ракета (Буковлък) е изваден от първенството след края на първия полусезон, като неговите резултати се запазват. На противниците му до края на сезона се присъждат служебни победи с 3:0.

Добавено в: Неделя, 20 Април 2014 09:35