Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Щафетите на Север (Плевен) и Вежен (Тетевен) със сребърни медали от ДП

PostHeaderIcon Щафетите на Север (Плевен) и Вежен (Тетевен) със сребърни медали от ДП

Втори в България станаха щафетите на Плевен и Тетевен в държавното първенство по ориентиране. Шампионатът бе за елита (до 21 г) на България и до 20 г. в двата пола. Женският състав (до 20 г.) на плевенския клуб - Паола Кръстева, Цветелина Цветанова и Лиляна Маринова е вицешампион. С най-голям принос за отличното класиране е Маринова, която бе неудържима на последния трети пост, придвижвайки се от четвърто на второ място. Единственият по-бърз тим от плевенския бе този на НСА-Сивен (София).

В същата възраст, но при мъжете вицешампион е Вежен (Тетевен). Христо Кавалски стартира по най-добрия начин и пресече втори финала. След това Петър Ивайлов слезе с позиция по-надолу, а Иван Стефанов я затвърди. Титлата отиде при Сини камъни (Сливен).
В същото състезание Захари Маринов, Цветелин Велков и Здравко Христов класираха плевенския Север на шесто място.

В елита до 21 години съотборничките им Стилияна Димитрова, Цветелина Митева и Грета Борисова завършиха девети, а мъжете Мартин Василев, Милен Гургуров и Александър Димитров - 19-и.

Добавено в: Четвъртък, 28 Юли 2016 16:32