Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Бронзови медали за ориентировачите на Север (Плевен) край Варна

PostHeaderIcon Бронзови медали за ориентировачите на Север (Плевен) край Варна

Катерина Минкова, Мартин Минков и Вилиана Гургурова от плевенския клуб по ориентиране Север се окичиха с бронзови медали от състезанието за Купа Варненско лято 2016.
Катерина се състезава при момичетата до 14 години. През първия ден тя пресече финала трета. След това обаче остана на пето място. Така общия сбор от 55:04 минути й отреди третото място в крайното класиране. Над всички тук бе Велина Коева от Компас крос (Русе), която надви конкуренцията и в двата старта.

Мартин Минков се състезава при мъжете до 35 г. Подобно на Катерина и той завърши трети след първия старт. Ден по-късно обаче финишира четвърти и общия сбор на времената от двата дни го нареди на трета позиция в крайното класиране. Представителят на домакините Даниел Николов от Бегун (Варна) не остави шансове на съперниците си, печелейки две убедителни победи.

При момичетата до 12 години Вилиана Гургурова допусна пред себе си в първия ден единствено най-добрата в състезанието - русенката Гергана Стойчева. Във втория старт обаче плевенчанката остана четвърта. Плевенският тим завърши седми в отборното класиране.