Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Бронзови медали за боксьори от Спартак (Плевен) и Червен бряг

PostHeaderIcon Бронзови медали за боксьори от Спартак (Плевен) и Червен бряг

Новини - Бойни спортове

Светослав Гергов от плевенския Спартак и Павел Стефанов от Червен бряг спечелиха бронзови медали в Сливен. Там се проведе втория кръг от Държавното лично-отборно първенство по бокс за мъже.
Гергов достигна до третото място в категорията до 60 кг. Първата му среща бе срещу съгражданина му Симеон Наковски от другия плевенски клуб Мизия 80. Битката бе крайно оспорвана, но състезателя на Спартак излезе победител от нея. На полуфинала задачата му бе адски трудна - национала Елиан Димитров от Победа (Бургас). Плевенчанинът издържа само един рунд.

Червенобрежкият боксьор Павел Стефанов пък участва при 81-килограмовите. Подобно на Гергов и тук първия противник на Павел бе от Мизия 80 - Иво Хубавенов. Стефанов бе по-добър и в трите рунда. На полуфинала съперник му бе Майкъл Илиев от Левски. Столичанинът спечели срещу младия боксьор на Червен бряг.

Общо 82 състезатели от цялата страна се качиха на ринга в Сливен. Двата плевенски клуба бяха представени от по трима, а Червен бряг от двама. С изключение на Гергов и Стефанов останалите загубиха още първите си срещи. От спартаковци това бяха Светозар Михайлов (75 кг) и Георги Копалиев (75 кг). От Мизия 80 освен Наковски и Хубавенов първия си противник не успя да преодолее и Айхан Юсеинов (69 кг). Младият Павлин Спасов (69 кг) от Червен бряг също приключи още на старта.

Добавено в: Събота, 03 Декември 2016 15:15