Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Осем медала за плевенските боксьори в Габрово

PostHeaderIcon Осем медала за плевенските боксьори в Габрово

Два сребърни и шест бронзови медала спечелиха боксьорите от плевенските клубове Мизия 80 и Спартак в Габрово. Града на Рачо ковача бе домакин на Държавния личен шампионат за ученици. Световният шампион за професионалисти Александър Владимиров заложи на девет свои възпитаници, а треньора на Спартак - Георги Тончев на двама. За Червен бряг се боксира Данаил Недев, който загуби още на старта в категорията до 46 кг.
Най-силно от плевенчани се представиха Мартин Бебов и Вилислав Пътов. Те завоюваха сребърни медали. Спартаклията Бебов го стори при 65-килограмовите след като спечели първия си мач, но на финала не успя срещу съперник от столичния Левски.
Състезателят на Мизия 80 - Пътов стана втори в категорията до 72 кг. И той стартира с успех, но на финала по-добър от него бе пловдивчанин.

Съотборниците на Вили се окичиха с пет бронзови медала - Красимир Маринов (48 кг), Даниел Цолов (50 кг), Цветан Антов (50 кг), Александър Нинчев (52 кг) и Николай Ангелов (54 кг).

Трето място за Спартак взе Борислав Емилов (46 кг).
Преди полуфиналите отпаднаха Максимилиян Щерев (54 кг), Стойко Цветанов (54 кг) и Мариян Мотовски (56 кг).

Добавено в: Събота, 05 Ноември 2016 17:31