Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Боксьор от Мизия 80 (Плевен) стана номер едно на турнира "Александър Владимиров"

PostHeaderIcon Боксьор от Мизия 80 (Плевен) стана номер едно на турнира "Александър Владимиров"

Сертач Илкеров от БК Мизия 80 (Плевен) бе определен за най-добър боксьор на турнира „Александър Владимиров“. Състезанието се проведе за първи път, а негов инициатор е световния шампион за професионалисти Александър Владимиров, който е президент и треньор на плевенския клуб. Участваха боксьори във всички възрасти от двата пола от Локомотив (София), Локомотив (Русе), ЦСКА (София) и домакините от Мизия 80. За организацията съдейства и Община Плевен.

Сиртач хвърли бомбата още на старта при младежите в категорията до 81 кг където надделя над многократния национален шампион и трети в Европа - националът Иван Киселаров от Ботев (Пловдив). Днес на финала победи и съотборника си Владислав Доровски.

Европейската шампионка Еми-Мари Тодорова още веднъж доказа класата си при девойките, надигравайки плевенчанката Антония Маринова при 51-килограмовите. Оспорвани финали загубиха плевенчаните Станислав Грозев при младежите и Симеон Наковски при мъжете. Гост на турнира бе олимпийския шампион Петър Лесов.

Добавено в: Събота, 21 Май 2016 17:41