10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Минимална загуба на Спартак във Варна

PostHeaderIcon Минимална загуба на Спартак във Варна

Пета загуба за Спартак от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Нанесе му я Черно море Тича във Варна в мач от 9-ия кръг на първенството. Гостите доминираха през първото полувреме, а в оставащото време до края на срещата бяха равностойни, но... Двубоят започна отлично за тях. Те взеха първата част с 8 точки преднина - 24:16. После продължиха да водят, но в края на полувремето позволиха на съперника да се доближи само на 2 точки - 41:39.

След почивката мача бе напрегнат, а резултата с разлика от няколко точки. Преди последната четвърт плевенския тим изоставаше с 2 точки 61:63. В оставащите десет минути така и не успяха да я ликвидират. Шансове имаше, но неточната стрелба ги провали.

Съставът на Спартак: Александър Груев - 19 точки, Мартин Маринов 19, Димитър Маринчешки 21, Константин Коев 2, Милован Савич 1 (Михаил Танев 7, Велислав Гълъбов 2, Милен Дудев, Герасим Николов 3).