10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболният Спартак се предаде накрая в Ботевград

PostHeaderIcon Баскетболният Спартак се предаде накрая в Ботевград

Загуба - 108:112 след продължение допуснаха баскетболистите на Спартак от сръбския Динамик (Белград). Двубоят бе от турнира за купата на Ботевград. Така избранниците на Сашо Дяковски ще играят днес от 17:30 часа за третото място в надпреварата срещу Ямбол. Плевенчани трябва да съжаляват, че изпуснаха спечелен двубой. Те владееха инициативата през цялото редовно време, но в края му позволиха на съперника да се добере до равенството и да отведе срещата до продължение. През първото полувреме спартаковци водеха на моменти със 17 точки.

В началото на второто полувреме дори вдигнаха до 21. Три минути преди края сърбите стопиха пасива до 80:90 и в оставащото време напълно го заличиха – 92:92. В допълнителните 5 минути те бяха по-съсредоточения тим и взеха крайния успех. С най-голям дял за техния успех бе Андреа Стефанович с 33 точки. Най-резултатен за плевенчани бе Александър Груев с 28.

Добавено в: Понеделник, 26 Септември 2016 15:29