18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак (Плевен) удари дъното след загуба от Черноморец в Бургас

PostHeaderIcon Спартак (Плевен) удари дъното след загуба от Черноморец в Бургас

Баскетболистите на Спартак (Плевен) допуснаха шесто поредно поражение в Националната баскетболна лига за мъже. Днес в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас възпитаниците на Илия Станков загубиха минимално със 70:73 (39:35) от Черноморец в аутсайдерското дерби на 7-ия кръг и удариха дъното на временното класиране. След мача плевенчани бяха изпреварени от своите съперници, които се поздравиха с първа победа от началото на сезона. Спартак пък остана твърдо на последното място без спечелен двубой до момента. Най-резултатният играч на плевенския тим в срещата бе Веселин Георгиев, който завърши с 18 точки и 3 борби, а Михаил Танев добави 13 точки и 6 борби. За успеха на домакините най-голям принос имаше Илия Милутинович, който се отчете с 18 точки и 8 борби. Доскорошният спартаковец Александър Дяковски игра 26 минути срещу родния си отбор и завърши с 8 точки, 3 борби и 2 асистенции.

Спартак започна по-добре мача и до края на първото полувреме диктуваше нещата на игрището. На моменти гостите водеха с 8-9 точки, но бургаските баскетболисти се окопитиха и успяха да стопят разликата на 4 точки в края на първите 20 минути - 35:39. През третата четвъртина двата тима се вкопчиха в здрава битка и след нейния край на таблото светна 55:53 за Спартак. Преднината от 2-3 точки за плевенчани се поддържаше почти до самия край на срещата, но в заключителните минути Черноморец обърна резултата и извоюва първия си успех за сезона.

Както във всеки досегашен двубой спартаковци отстъпваха основно в борбата под двата коша. Там именно домакините извоюваха своята победа след 42:30 в своя полза. Бургазлии извършиха повече грешки - 15 срещу 8 на Спартак, но това не беше достатъчно за първа победа на плевенските баскетболисти.

В следващия осми кръг Спартак ще играе поредния си домакински мач. В зала "Балканстрой" ще гостува варненският Черно море Порт, като срещата е насрочена за 29 ноември (събота) от 18.00 часа.

Спартак: Цветослав Острев - 9 точки, Веселин Георгиев 18, Симеон Ценов 3, Михаил Танев 13, Васил Александров 7 (Милен Захариев 7, Иван Тилев 8, Данаил Христов 0, Тодор Захариев 5, Борислав Генков и Антонио Илиев не влязоха в игра).

Добавено в: Събота, 22 Ноември 2014 20:44