Начало АТЛЕТИКА Без медали за плевенските лекоатлети от балканското в Турция

PostHeaderIcon Без медали за плевенските лекоатлети от балканското в Турция

Нито един медал не успяха да спечелят лекоатлетите от Плевенско от балканския шампионат за юноши и девойки старша възраст в Болу (Турция). Най-доброто класиране бе на Сунай Янушев от Спринт (Червен бряг). В дисциплината скок на височина той завърши на пето място. Най-силното му постижение бе 196 см. Със същия резултат завърши и плевенчанина Габриел Владимиров. Той го преодоля от по-следващ опит и затова остана на шеста позиция.

Същото класиране, но в хвърлянето на копие за Геновева Иванова. Състезателката на АК "Георги Дъков" (Плевен) завърши надпреварата с личен резултат - 40.45 метра.

Най-големите надежди за медал се свързваха със съотборничката й Полина Макаева. В мятането на диск обаче тя се класира едва седма. Резултатът й - 40.25 м бе с цели 8 метра от най-доброто й постижение. Наред с конкуренцията обаче Поля трябваше да преодолее и вирусно заболяване. Именно то бе причината да е далеч от най-добрата си спорта форма. Следващата цел пред нея е световното първенство в Полша.

Добавено в: Четвъртък, 07 Юли 2016 18:40